У неділю, 13 грудня, православні святкуватимуть велике церковне свято – День Андрія Первозваного.

Навколо цього дня ходить чимало легенд, і люди відзначали певні прикмети. В Андрєєв день існує і кілька заборон, яких необхідно дотримуватися, щоб заслужити Божу прихильність, і не привести в свій будинок невдачу.

В Андрєєв день не можна робити будь-яку роботу по дому. Також в це свято не проводять гучні народні гуляння, а в церкві не проводиться вінчання. Відзначати Андрєєв день потрібно в тихому, сімейному колі. При цьому на столі не повинно бути м'яса і молокопродуктів, оскільки свято припадає на піст. За народними повір'ями, в Андрєєв день по землі ходить нечиста сила, тому найкраще залишатися в цей день вдома.

Що стосується прикмет, необхідно стежити за погодою. Якщо снігу немає, зима буде теплою, а якщо є – морозною і сніжною. Якщо вода тиха, зима буде нехолодною, а якщо вода біжить шумно, в січні чекайте снігових бур. Червоний вогонь в печі говорить про холодну зиму, а білий вогонь – на теплу зиму. До речі, якщо погода холодна, але світить сонечко, то варто чекати хорошого врожаю.

Ворожіння на Андрія Первозваного

Популярні новини зараз
Сергій Притула засмучений поведінкою українців, після покупки супутника пішла правда: "Я мало роблю, організм теліпає" Радник ОП Подоляк спрогнозував збільшення кількостей "бавовни" та диверсій на окупованих територіях і не тільки Олексій Арестович закликав українців не шукати у кожному слові ОПУ зраду: "Мізків не вистачає" Нудно не буде: представник ГУР пообіцяв два спекотних місяці на фронті найближчим часом
Показати ще

1. Перед сном потрібно покласти шматочок спеченого своїми руками хліба під подушку. При цьому примовляти:»Суджений-ряджений, приходь мого хлібця покуштувати". Вважається, що першим присниться той, за кого суджено заміж.

2. Написати на записочках імена хлопців і покласти під подушку. Вранці дівчина витягує першу-ліпшу записочку і читає ім'я. Вважається, що саме так зватимуть її судженого.

3. Налити в тарілку води і викласти пару соломинок у вигляді містка. Прийнято думати, що наречений з'явиться уві сні перевести наречену через місток.

4. Коли всі в будинку ляжуть спати, дівчина гасить світло і сідає біля заштореного вікна. При цьому красуня загадує:»Суджений, ряджений, їдь повз вікна". Потім прислухається до проходять повз вікна. Якщо звук гучний, крик або свист, то, значить, суджений буде багатим, а сімейне життя – веселою. Коли проїжджають тихо, то дівчині судилося вийти заміж за бідного хлопця.